Як працює Google Пошук

Шукати інформацію серед великих обсягів даних в Інтернеті доводиться щодня, тому варто розібратися, як працює пошук Google. Пошукова система впорядковує сотні тисяч сайтів та створює якусь ієрархію. За рахунок алгоритмів ранжування користувачеві у відповідь на його запит видається релевантний результат.

Програмні роботи («Googlebots», боти) враховують низку факторів, щоб ухвалити рішення про те, які сайти в ТОП-10 видачі показати під кожну пошукову фразу. Враховується зручність навігації, статистичні показники (поведінкові фактори, цитування сайту в авторитетних джерелах), а також розташування та налаштування користувача.

Причому в різних випадках і залежно від характеру запиту кожен із показників може набувати більшої чи меншої ваги. Велике значення надається даті публікації – якщо людина шукатиме свіжі новини, навряд чи пошукача видасть їй натомість інформаційну статтю. Так само один і той же запит «ремонт автомобіля» призведе до різної видачі для користувача в Україні та Франції.

Інформація про те, як працює Google пошук, постійно оновлюється, оскільки вдосконалюються алгоритми. Знати ці моменти важливо для тих, хто займається SEO професійно, і хто хоче досягти просування свого бізнесу в Мережі.

Як потрапити до Google Пошук

Проіндексувати сторінки сайту в Google нескладно – всі за вас зроблять пошукові роботи, які безперервно сканують Інтернет. Система все робить автоматично. Які основні етапи обробки проходить сайт для потрапляння в Google Пошук:

Сканування – для індексації сторінок пошукові роботи використовують безліч способів, але основним є додавання URL-адрес, на які було здійснено переходи з уже проіндексованих сторінок.
Індексування – пошуковик після сканування відвідує сторінки та визначає тематику за допомогою аналізу контенту, допомогти роботам у цьому може будь-яка картинка із сайту або відеофайл.
Відображення результатів пошуку – після введення людиною пошукового запиту робота пошукової системи Google полягає в тому, щоб показати йому список сайтів, де передбачено він знайде відповідь на своє запитання.

Крім цього аналізуються великі масиви інформації з відкритих баз даних в Інтернеті, відсканованих книг, “Google Карт” та безлічі інших джерел. Кожен із перелічених пунктів є результатом роботи складних алгоритмів. Ми розглянули їх з погляду загальних принципів реалізації, але для кращого розуміння потрібно більше поглиблення.

Що потрібно знати про сканування сайтів пошуковими роботами

Єдиного офіційного реєстру інтернет-сторінок немає. Тому постійне автоматизоване сканування – базовий принцип роботи Google пошуку. Даний етап необхідний для того, щоб знайти серед мільйонів існуючих сторінок в Інтернеті нові та додати їх до існуючих.

Пошукова система отримує інформацію про сторінки декількома способами – за допомогою пошукових роботів або власник сайту може самостійно надіслати свій ресурс на індексацію. Це може дещо прискорити процес. Для цього надсилається файл Sitemap, в якому вказується інформація, які сторінки потрібно проіндексувати.

Покращуємо ефективність сканування

Знаючи, як Google Пошук, можна позитивно впливати на позиції свого сайту у видачі. Декілька способів зробити сканування ефективнішим:

запитати перевірку окремих URL-адрес, коли зміни були внесені лише на цих сторінках;
розміщувати посилання на новий контент на сторінках, які вже відомі Google;
Для сканування однієї сторінки вибирайте головну сторінку сайту.

У випадку, коли потрібне повне сканування ресурсу, необхідно подбати про зручну навігацію з посиланнями на всі пріоритетні розділи сайту. Це, безперечно, сподобається не тільки користувачам, але й роботам Google.

Що можна зробити для кращого індексування

Процес індексування полягає в аналізі контенту сторінки та систематизації знайдених на ній фото- та відеофайлів. Індекс Google по суті є величезною базою даних. Як можна покращити результат:

Додати інформативні та короткі заголовки сторінок (H1) на веб-сайт.
На сторінках мають бути відповідні тематиці заголовки.
Важлива кількість текстового контенту.
Google не так добре розпізнає картинки та відео, як текстовий вміст, тому додайте спеціальні коментарі за допомогою атрибута ALT.

Інтернет наповнений сайтами з аналогічною чи схожою тематикою з вашим ресурсом. Тому потрібно постаратися щоб вивести сайт у ТОП. Для цього необхідно розуміти, як улаштований складний світ ранжирування пошукової видачі.

Як вплинути на ранжування сайту у пошуковій видачі

Заплатити гроші Google і покращити позиції свого сайту не можна (але можна найняти SEO-фахівців, які знають, як вивести сайт на першу сторінку пошукової видачі).

Ранжування також виконується за заданими алгоритмами. Що можна зробити, щоб покращити рейтинг сторінок сайту:

забезпечити високу швидкість завантаження