Перевірка сайту на бан у системах пошуку

Здійснити перевірку сайту на бан можна за допомогою кількох способів. У разі обнулення індексації сторінок важливо з’ясувати причину проблеми та усунути її. У цьому процесі допоможе технічна підтримка пошукових систем.

Відмінності бана та санкцій

Заходи покарання пошуковими системами ділиться повне чи часткове. При повному обмеженні всі сторінки сайту пропадають, їх показник стає рівним нулю, трафік зникає з пошукових систем. Ознаки часткового покарання є обмеження індексації сторінок, просідання їх у пошуку. Викладене вище означає, що під санкцією розуміють часткове обмеження, а під баном повне знищення сторінок сайту.

Способи перевірки домену на бан в Google і Яндекс
Визначення сторінок у пошуку

Для того, щоб виявити кількість проіндексованих сторінок в Google, необхідно ввести в пошуковий рядок назву сайту. Значне зменшення кількості сторінок свідчить про накладення санкцій на сайт. Відсутність сайту в результатах пошуку говорить про лазню – повне закриття сайту.

Для виявлення бана сайту в Яндекс необхідно зайти в Яндекс.Вебмастер і ввести назву сайту в спеціальному рядку. За наявності бана система видасть інформацію про блокування ресурсу. Якщо бан відсутня, система знайде вказаний сайт.

Визначення бана за допомогою брендового запиту

Для виявлення бана на сайт у системах Google або Яндекс можна використовувати спеціальний брендовий запит, який необхідно ввести в рядок пошуку. Тобто просто ввести в пошуковий рядок назву бренду. Якщо системою не виявлено жодного посилання з назвою вказаного бренду, ресурс потрапив під блокування.

Перевірка ручних заходів Search Console у Google

Виявити бан або санкції, накладені на сайт можна за допомогою сервісу Search Console. Для цього в панелі Search Console необхідно натиснути на розділ “Заходи, прийняті вручну”. У випадках накладання санкцій або блокування сайту система видасть інформацію про вжиті заходи. За відсутності блокування або накладання санкцій система видасть повідомлення про відсутність проблем.

Перевірка на бан за допомогою аналізу вхідного трафіку

Перевірити сайт на наявність покарання блокуванням можна за допомогою аналізатора відвідування сайту за певний часовий проміжок. Різке зниження кількості відвідувань або обнулення трафіку може свідчити про блокування ресурсу.

Важливо розуміти, що падіння кількості вхідного трафіку не завжди є показником блокування ресурсу. Вхідний трафік може бути знижений з наступних причин:

приховування сторінок сайту від індексації за допомогою помилки;
недоступність сайту з технічних причин;
відключення хостингу;
проведення робіт із дизайну сайту;
зміна шаблонів сайту;
склеювання доменів;
переїзд сайту на іншу електронну адресу.

Існує ще один спосіб розпізнати бан сайту або виявити наявність санкцій. Для цього потрібно порівняти дату зниження відвідуваності сайту із датою останнього виходу оновлень пошукових алгоритмів. Інформацію про вихід оновлень можна в блозі вебмайстрів, в Google – на спеціальному сайті Moz.

Спосіб перевірки індексу якості ресурсу

Сервіс Яндекс.Вебмайстер пропонує спеціальну послугу для власників сайтів – перевірка індексу якості сайту або ІКС. Про блокування сайту або накладення на нього санкцій свідчить низький або нульовий показник ІКС.

Причина блокування ресурсу

Система пошуку Google представляє такі причини накладання санкцій або блокування ресурсу:

подання на сайті скопійованої інформації;
наявність прихованого редиректу;
наявність на сайті прихованих посилань чи інформації;
наявність посилань, що надсилають користувачів на сторінки з неякісним контентом;
наявність автоматично створеного контенту;
некоректне використання мікророзмітки на сайті;
присутність на сайті сторінок, які містять віруси та інші шкідливі програми для завантаження користувачів;
використання чужого контенту своєму ресурсі;
використання на сайті ключових фраз, що не відповідають темі ресурсу.

Система пошуку Яндекс може заблокувати сайт або накласти на нього санкції з таких причин:

сайт примусово перенаправляє користувачів на інший ресурс;
сайт містить прихований текст;
для відвідувачів сайту та роботів використовується різна інформація;
зміст на ресурсі реклами від сайтів-партнерів;
використання на сайті інформації поганої якості або неунікального змісту;
використання на сайті великої кількості ключових запитів;
імітація відвідуваності сторінок користувачами.
Як вивести сайт із блокування

При виявленні блокування або накладання санкцій на сайт слід вживати заходів у найкоротші терміни. Для цього необхідно виявити причини бана та усунути їх. Якщо причини блокування не вдалося з’ясувати, власник ресурсу повинен звернутися до служби підтримки пошукового ресурсу з метою з’ясування причин бана або санкцій. Власники сайту мають змогу подати апеляцію на перегляд рішення про покарання.

Для перегляду справи або усунення блокування, власник сайту має склад